Microblading Kıl Tekniği

Microblading-Kıl-Tekniği-Kaş

Microblading-Kıl-Tekniği-Kaş

Microblading kıl tekniği kaş kalıcı makyaj uygulamasında en doğal görünüm için tercih edilmesi gereken; özel uçlu mikro bıçaklar ile deri altına pigment yerleştirme işlemidir.

Epidermise pigmentleri yerleştirmek için çok ince bıçak kullanılarak yapılır. Cilt yüzeyine yakın yapılan Microblading çalışması çok net ve temiz bir görüntü verir. Cilt altında dağılma yapmaz.

Microblading yöntemi kendi orijinal kaş görüntünüz ile bire bir 3 Boyutlu görünümü vermektedir. Bu yüzden 3D Microblading Kıl tekniği olarak ta bilinmektedir. 3D Microblading Kıl tekniği yarı kalıcı makyaj yöntemi ile orijinal kaşlarınız ile aynı görünüme sahip olursunuz. En doğal ve en iyi yöntem 3D Microblading Kıl tekniğidir.

3D Microblading Kıl tekniği kimlere uygundur? Orijinal kaşlarınızdan memnun değilseniz, alopesia areta, trigonometrik veya büyük ölçüde kaş dökülmesinden mustarip insanlar için uygundur.

3D Microblading Kıl tekniğinin kullanım süresi ve sonuçlarını etkileyen farklı faktöreler bağlı olarak, 11 ila 18 ay arasında kullanıla bilinir. Bununla birlikte, dokunun yılda en az bir kez hatta 6 ayda bir pigment takviyesi yapılarak renk yoğunluğunu koruması için tavsiye edilir.

Microblading Uygulaması Acıtır mı?

Uygulama esnasında deri altına yapılack çalışma öncesi local anestezik losyonlar ile uygulama yapılacak bölge uyuşturulmak sureti ile rahatsız edici herhangi bir acı hissetmez .

Microblading uygulaması öncesi herhangi bir ön hazırlık yapmalı mıyım?

Microblading uygulaması öncesi gerekli hiçbir hazırlık yok.

Microblading işleminden sonra ne yapmalıyım?

Uygulama sonrasında bakım kremiz size verilecek.

Ne Kadar Sürer?

Prosedür kabaca yaklaşık iki saat, bazen daha az, bazen daha uzun sürer. Randevunuz için sağlam iki buçuk saatlik bir aralıkta süre verin. Büyük olasılıkla bu kadar zamana ihtiyacım olmayacak, ama rahat çalışma süresi iyi olacaktır.

İşime Ara Vermem Gerekiyor mu?

Hayır tedavisi ile ilgili işinize herhangi bir ara vermenize gerek yok. Microblading sonrası kızarıklık ve şişme sonra bir saat içinde dağılacaktır. Kaşlarınız başlangıçta koyu görünür, ancak günlük yaşam faaliyetlerinizi engelleyecek bir görnümde asla olmaz.

İyileşmek ne kadar sürer?

Microbladin sonrası yileşme süresi kişiden kişiye değişir. Genellikle, formu ve kapalı sıyrılmış epitel kabuk için on gün yaklaşık bir hafta sürer. Cildiniz bu süre sonrası iyileşmiş olarak kabul edilecektir. Ardından, pigmentin cilt içine yerleşmesi için biraz zaman alır. Biz işlemi tamamlandığında düşünmeden önce iyi bir ay geçmesi gerekir.

Gibi işlem nedir?

Microblading bir başlangıç prosedürü oluşan iki aşamalı bir tedavi ve ardından sonraki dört ila sekiz haftaya kadar uzar. Biz önce fotoğraf çekildikten sonra, biz kaşlarınızı şekillendirmeye ve rengine karar. Kısa bir süre sonra, bir topikal anestezik krem konfor sağlamak için uygulanır. Eğer uyuşmuş olduğunuzda, pigment yatırılır.
Şifa sırasında, bazı pigment kaybı yaşamaya normaldir; biz yerde dokunmatik kadar var bu yüzden. Işlem 4 haftalık ilk tarama toplandıktan sonra, bitmiş olduğu kabul edilir.